1. Electrified
  2. Fuel Cell Electric
  3. Hydrogen

Apie vandenilį

Toyota vandenilio pavara iš pradžių kurta degalais varomam erdvėlaiviui. Dabar ji – elektromobilių ateitis. Naudojant moderniausias technologijas, vandenilio degalų elementuose vyksta cheminė reakcija, o ne deginamas iškastinis kuras. Todėl sistema yra naudinga aplinkai. Rezultatas – įspūdingas našumas ir išskirtinis efektyvumas.

Kas yra vandenilis ir iš kur jis gaunamas?

Vandenilis – labiausiai paplitęs elementas visatoje. Jo randama praktiškai visur. Tai – bespalvės, bekvapės, nenuodingos dujos, kurias galima sandėliuoti ilgą laikotarpį.

Dažniausiai vandenilis natūraliai randamas vandenyje ir biomasėje. Jis išgaunamas elektrolizės būdu, naudojant atsinaujinančius išteklius, pvz., saulės arba hidroenergiją. Todėl Toyota tiki, kad vandenilis – neprilygstamas sprendimas energijos tvarumui užtikrinti.

Kur dar galima panaudoti vandenilį?

Vandenilis naudojamas įvairiose pramoninėse srityse: karšto oro balionuose, trąšų ir raketinio kuro gamyboje. Vandeniliniai degalų elementų varikliai vis labiau populiarėja kaip nulinės emisijos energijos šaltiniai. Vandenilis jiems gaunamas iš vandens ir po oksidacijos vėl tampa vandeniu.

Kokios su vandeniliu susijusios Toyota ambicijos?

Judėdami pirmyn į vandenilinį pasaulį, suprojektavome Toyota Woven City – miestą-prototipą Fudžio kalno papėdėje, tapsiantį visiškai sujungta ekosistema, kuriai energiją tieks vien vandenilio degalų elementai. Toyota yra pasiryžusi išsaugoti planetą ateities kartoms, nesustodama ties nuline emisija – nuo vandeniliu šildomų namų iki vandenilinio Toyota Mirai.