Toyota Safety Sense

Išmanioji technologija, kuri užtikrina didesnį saugumą kiekvienam – tiek esančiam automobilio viduje, tiek išorėje.
/
/
/
Pre-Collision sistema su pėsčiųjų fiksavimo funkcija

Ši į Toyota Safety Sense įrangos komplektą įtraukta sistema, naudodamasi kamera ir radaru, fiksuoja priekyje važiuojančias kitas transporto priemones ir pėsčiuosius esant prieblandai. Nustačiusi, jog susidūrimas yra neišvengiamas, ji įspėja vairuotoją garso ir vaizdo signalais. Jei vairuotojas laiku nesureaguoja, automobilis automatiškai pradedamas stabdyti, kad būtų išvengta susidūrimo arba sušvelnintas smūgis susidūrimo metu. Stabdžių sistemos slėgis padidinamas net ir vairuotojui sureagavus. Sistema gali aptikti pėsčiuosius ir transporto priemones tamsiu paros metu, taip pat kelio priekyje judančius dviratininkus ir pėsčiuosius dienos metu.

Pre-Collision sistema su dviratininkų fiksavimo funkcija

Naudodamasi kamera, ši Toyota Safety Sense komplekte esanti sistema fiksuoja kelio juostų žymas ir įspėja vairuotoją garso bei vaizdo signalais, kai automobilis pradeda keisti judėjimo trajektoriją važiuojamojoje juostoje nerodydamas posūkio signalo. Vairo valdymo funkcija padeda pakoreguoti vairo pasukimo kampą automobiliui netyčia nukrypus iš kelio juostos.

Automatinė tolimųjų šviesų sistema

Į Toyota Safety Sense paketą įtraukta automatinė tolimųjų šviesų sistema užtikrina optimalų visų eismo dalyvių matomumą tamsiu paros metu. Kamera fiksuoja priešpriešiais ir priekyje važiuojančių transporto priemonių šviesas, taip pat stebi gatvės apšvietimo ryškumą. Sistema automatiškai įjungia tolimąsias arba artimąsias šviesas, užtikrindama saugesnį vairavimą tamsiu paros metu.

/
/
/
Pagalbinė kelio ženklų atpažinimo sistema

Ši Toyota Safety Sense komplektui priklausanti sistema stebi eismo ženklus priekyje ir spalvotame TFT ekrane pateikia lengvai suprantamą naudingą informaciją, pavyzdžiui, apie nurodytą greičio apribojimą ar lenkimo draudimą. Nesilaikant kelio ženklų nurodymų, sistema taip pat įjungia vaizdo ir garso signalus.

Adaptyvioji pastovaus greičio palaikymo sistema

Į Toyota Safety Sense komplektą įtraukta adaptyvioji pastovaus greičio palaikymo sistema palaiko nustatytą minimalų atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės. Sumažėjus šiam atstumui, sistema sumažina automobilio greitį. Galiausiai įjungiami stabdžiai ir stabdymo žibintai. Šiam atstumui vėl padidėjus, sistema tolygiai padidina automobilio greitį, kol pasiekiamas vairuotojo pasirinktas važiavimo greitis.