Visų eismo dalyvių saugumas

Išmaniosios technologijos užtikrina aukštesnį visų eismo dalyvių – esančių automobilyje ir už jo ribų – saugumo lygį.
/
/
/
/
Pre-Collision sistema su pėsčiųjų fiksavimo tamsiu paros metu funkcija

Ši į Toyota Safety Sense įrangos komplektą įtraukta sistema, naudodamasi kamera ir radaru, fiksuoja priekyje važiuojančias kitas transporto priemones ir pėsčiuosius esant prieblandai. Nustačiusi, jog susidūrimas yra neišvengiamas, ji įspėja vairuotoją garso ir vaizdo signalais. Jei vairuotojas laiku nesureaguoja, automobilis automatiškai pradedamas stabdyti, kad būtų išvengta susidūrimo arba sušvelnintas smūgis susidūrimo metu. Stabdžių sistemos slėgis padidinamas net ir vairuotojui sureagavus. Sistema gali aptikti pėsčiuosius ir transporto priemones tamsiu paros metu, taip pat kelio priekyje judančius dviratininkus ir pėsčiuosius dienos metu.

Pre-Collision sistema su dviratininkų fiksavimo funkcija

Naudodamasi kamera ir radaru, ši Toyota Safety Sense įrangos komplekte esanti sistema fiksuoja priekyje važiuojančius dviratininkus ir kitas transporto priemones. Nustačiusi susidūrimo riziką, ji įspėja vairuotoją garso bei vaizdo signalais. Vairuotojui nesureagavus, automobilis automatiškai pradedamas stabdyti. Net vairuotojui stabdant, sistema padidina stabdžių sistemos slėgį, kad būtų išvengta susidūrimo arba sušvelnintas smūgis. Kelio priekyje sistema gali aptikti ne tik dviratininkus ir transporto priemones, bet ir pėsčiuosius.

Išmanioji adaptyvioji pastovaus greičio palaikymo sistema

Ši į Toyota Safety Sense komplektą įtraukta sistema palaiko nustatytą automobilio greitį ir minimalų atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės. Jei šis atstumas sumažėja, sistema automatiškai sumažina greitį ir, esant būtinybei, pradeda stabdyti. Atstumui vėl padidėjus, automobilio greitis laipsniškai padidinamas iki pasirinktos pastovaus greičio reikšmės. Pasikeitus greičio apribojimui, sistema, naudodamasi pagalbinės kelio ženklų atpažinimo sistemos informacija, aptinka šį pasikeitimą ir įspėja apie tai vairuotoją, kad jis valdikliu ant vairo sumažintų nustatytą pastovų greitį.

Visame greičio diapazone veikianti adaptyvioji pastovaus greičio palaikymo sistema

Ši Toyota Safety Sense komplekte esanti sistema palaiko pastovų automobilio greitį nenaudodama akceleratoriaus pedalo ir išlaiko nustatytą minimalų atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės. Šiam atstumui sumažėjus, sistema sumažina greitį, kad būtų išlaikytas atstumas iki priekyje važiuojančios transporto priemonės, stabdydama arba, esant būtinybei, visiškai sustabdydama automobilį. Atstumui padidėjus, automobilis pradeda atitinkamai didinti ir (arba) mažinti greitį, kol eismo sąlygos kelyje leidžia atstatyti pasirinktą pastovų greitį. Ši funkcija siūloma tik automobiliams su automatine transmisija.

/
/
/
/
Važiuojamosios juostos kontrolės sistema

Naudodamasi kameros jutikliu bei milimetrinių bangų radaru, ši sistema nustato automobilio padėtį kelyje pagal eismo juostų žymas arba priekyje važiuojančio automobilio judėjimo trajektoriją. Jei automobilis netyčia ima krypti nuo eismo juostos centro, sistema pakoreguoja jo judėjimo trajektoriją. Atkreipkite dėmesį, jog šia sistema galima naudotis tik esant įjungtai nukrypimo iš važiuojamosios juostos įspėjimo ir visame greičio diapazone veikiančiai adaptyviajai pastovaus greičio palaikymo sistemoms.

Automatinė tolimųjų šviesų sistema

Automatinė tolimųjų šviesų sistema užtikrina optimalų visų eismo dalyvių matomumą tamsiu paros metu. Galinio vaizdo veidrodėlyje įrengta kamera fiksuoja priešais atvažiuojančių transporto priemonių šviesas ir kartu stebi kelio žibintų ryškumą. Ši sistema automatiškai perjungia tolimąsias arba artimąsias šviesas, kad vairuotojas nesiblaškytų ir būtų susitelkęs į kelią. Tai saugus ir patogus sprendimas.

Nukrypimo iš važiuojamosios juostos įspėjimo sistema su vairo valdymo funkcija

Naudodamasi kamera, ši Toyota Safety Sense komplekte esanti sistema fiksuoja kelio juostų žymas ir įspėja vairuotoją garso bei vaizdo signalais, kai automobilis pradeda keisti judėjimo trajektoriją važiuojamojoje juostoje nerodydamas posūkio signalo. Vairo valdymo funkcija padeda pakoreguoti vairo pasukimo kampą automobiliui netyčia nukrypus iš kelio juostos.

Pagalbinė kelio ženklų atpažinimo sistema

Ši Toyota Safety Sense komplektui priklausanti sistema stebi eismo ženklus priekyje ir spalvotame TFT ekrane pateikia lengvai suprantamą naudingą informaciją, pavyzdžiui, apie nurodytą greičio apribojimą ar lenkimo draudimą. Nesilaikant kelio ženklų nurodymų, sistema taip pat įjungia vaizdo ir garso signalus.

Mes naudojame svetainės slapukus

Slapukai naudojami siekiant užtikrinti geriausią mūsų svetainės naršymo patirtį, teikti trečiųjų šalių paslaugas bei priemones, padėti mums suprasti bei pagerinti svetainės veikimą, taip pat – reklamos tikslais.

Rekomenduojame sutikti su visais slapukais. Jei nesutinkate, galite lengvai pakeisti nuostatas, paspausdami toliau esančią slapukų nuostatų parinktį. Visą informaciją rasite mūsų slapukų politikoje.