ISTORIJOS APIE TAI, KAS NEĮMANOMA

Nėra lengva peržengti savo galimybių ribas, bet šie atletai įrodo, kad turint laisvę judėti įmanoma viskas.

Andrea Eskau - Paralimpinio slidžių kroso dalyvė

Andrea Eskau ryškiai raudonu kostiumu laiko savo slidžių lazdas ir žvelgia į kamerą.
GIMĖ

1971 m. kovo 21 d.

GIMTASIS MIESTAS

Apolda, Vokietija

SPORTO ŠAKA

Dviračių sportas, paralimpinis slidinėjimo krosas

PARALIMPINĖS ŽAIDYNĖS

2008, 2012, 2016
ŽIEMOS PARALIMPINĖS ŽAIDYNĖS
2010, 2014

PASIEKTI TAI, KAS NEĮMANOMA

Galbūt Andrea paralimpinėmis sporto šakomis ir pradėjo užsiimti dėl būtinybės, tačiau netrukus vokiečių galiūnė tapo viena iš ryškiausių žvaigždžių paralimpinio sporto arenoje ir žiemos, ir vasaros žaidynėse. Pradėjusi nuo krepšinio vežimėlyje, pamažu ji taip pat perėjo prie paralimpinio slidinėjimo kroso, paralimpinio biatlono, lenktynių su vežimėliais ir dviračių lenktynių su vežimėliais.

Iki šios dienos Andrea yra iškovojusi 37 Pasaulio čempionatų medalius ir yra 27 kartus pasaulio čempionė dviračių sporto, paralimpinio biatlono ir paralimpinio slidinėjimo kroso rungtyse.

„Tai, kokio atsidavimo ir kokių pastangų reikalauja [galimybė laimėti Paralimpinių žaidynių auksą], yra išties neįtikėtina, mes taip didžiuojamės būdami Andrėjos komandos dalimi.“
– Toyota TMG inžinierius

/

Iškovojau daug medalių, tačiau didžiausias mano pasiekimas kaip sportininkei yra galimybė judėti ir konkuruoti sąžiningai. Man tai labai svarbu.

Įkvėpta nenuilstančios Andrea valios mesti iššūkį tam, kas atrodė neįmanoma, Toyota 2012-aisiais metais pasiūlė bendradarbiauti. Mes artimai bendradarbiavome su Andrea kurdami lengvasvorio anglies pluošto mechanizmus jos dviračiui ir rogėms, kurios sportininkei suteiktų dar didesnį pranašumą paralimpinėse žaidynėse.

Brad Snyder - Paralimpinių žaidynių plaukikas

Nors mūšyje neteko regėjimo, Brad Snyder kelia akis aukštyn ir tarsi žvelgia į toliau stovinčią garbės pakylą su akiniais ant kaktos.
GIMĖ

1984 m. vasario 29 d.

GIMTASIS MIESTAS

Reno, Nevada, JAV

SPORTO ŠAKA

Paralimpinis plaukimas

PARALIMPINĖS ŽAIDYNĖS

2012, 2016

PASIEKTI TAI, KAS NEĮMANOMA

Vandenyje Brad Snyder jaučiasi kaip namie. Jis išmoko plaukti Floridoje būdamas dar vaikas ir nuo 11 metų amžiaus pradėjo dalyvauti varžybose. Vėliau Brad tapo savo plaukimo komandos kapitonu JAV jūrų karo akademijoje.

„Manau, gyventi su regos negalia, gyventi nematant, gyventi tamsoje pirmosiomis savaitėmis po patirto sužalojimo man atrodė neįmanoma. Paralimpinėse žaidynėse atradau tai, kad nors negaliu matyti, tačiau sugebu dar labai daug ką.“

Sužeistas Brad grįžo namo iš Afganistano ir turėjo mokytis gyventi tamsoje. Šeima padėjo šiam atkakliam kareiviui atlikti tokias paprasčiausias užduotis kaip pavalgyti, apsirengti ir rasti vonią.

Noriu, kad [mano istorija] pakiltų į orą ir įkvėptų naują kartą sportininkų svajoti apie Paralimpinių žaidynių garbės pakylą.

Praėjus vos keliems mėnesiams, Brad nusprendė grįžti į vandenį, kur jautėsi saugiai. Praėjus metams nuo tada, kai neteko regėjimo tarnyboje, jis išdidžiai stovėjo ant Paralimpinių žaidynių garbės pakylos iškovojęs auksą su JAV komanda. Šiuo metu Brad priklauso 100 metrų laisvuoju stiliumi pasaulio rekordas tarp regos negalią turinčių plaukikų.

Šiandien Brad turi naują svajonę: įvaldyti dar vieną sporto šaką ir dalyvauti 2020 metų Tokijo Paralimpinėse žaidynėse paratriatlone.

Toyota įsipareigojimas

Toyota yra pasaulinis Olimpinių ir Paralimpinių žaidynių mobilumo partneris, nes siekia skatinti žmones pasiekti daugiau – ne tik kirsti finišo liniją, bet daryti tai, kas atrodo neįmanoma.

Dirbdami su tarptautiniais Olimpinių ir Paralimpinių žaidynių komitetais, kurie padeda atletams pasiekti svajonių, yra tik viena dali mūsų svarbiausio įsipareigojimo – atskleisti žmonijos potencialą per judėjimo galią.

Po šia olimpinių ir paralimpinių žaidynių vėliava dar kartą įrodykime kartu, jog sportas gali suvienyti žmones.
AKIO TOYODA
Toyota Motor Corporation prezidentas
Didžiuojamės būdami pirmuoju pasauliniu oficialiu Tarptautinio Olimpinio komiteto ir Tarptautinio Paralimpinio komiteto mobilumo partneriu ir Olimpinio kanalo nariu-įkūrėju. Peržiūrėkite mūsų seriją Ar tai įmanoma? ir sužinokite, kokių aukštumų galima pasiekti jūsų mėgstamoje sporto šakoje.
Peržiūrėti dabar
Mes naudojate svetainės slapukus

Slapukai naudojami siekiant užtikrinti geriausią mūsų svetainės naršymo patirtį, teikti trečiųjų šalių paslaugas bei priemones, padėti mums suprasti bei pagerinti svetainės veikimą, taip pat – reklamos tikslais.

Rekomenduojame sutikti su visais slapukais. Jei nesutinkate, galite lengvai pakeisti nuostatas, paspausdami toliau esančią slapukų nuostatų parinktį. Visą informaciją rasite mūsų slapukų politikoje.