„Toyota“ yra automobilių ralio pasaulio čempionė!

Komandinėje įskaitoje ralio čempionų titulas buvo pelnytas Australijos etape

„Toyota“ yra automobilių ralio pasaulio čempionė!

Tommi Mäkineno vadovaujama komanda, kurios pagrindinė būstinė yra Centrinėje Suomijoje, Puuppola kaime, užsitikrino čempionų titulą WRC paskutiniajame sezono etape Australijoje. Mäkinenas taip pat įėjo į istoriją. Jis tapo pirmuoju ralio čempiono titulą laimėjusiu vyru, būdamas ir pilotu, ir komandos vadovu. Mäkineną pergalė ne tik nudžiugino, bet ir nustebino. „Prieš 4 metus mes dar net neturėjome aiškaus sprendimo dėl dalyvavimo čempionate, o dabar esame pasaulio čempionai. Tai neįtikėtina,“ – džiaugėsi Mäkinenas. 
Jari-Matti Latvala tapo etapo nugalėtoju ir užėmė antrąją vietą, jo rezultatas – 32,5 sek. Prie „Toyota“ sėkmės prisidėjo ir ketvirtąją vietą užėmęs Esapekka Lappi. Trečiasis „Toyota“ pilotas Ottas Tänakas, iki paskutinės akimirkos varžęsis individualioje įskaitoje dėl titulo pasaulio čempionate, lemiamą dieną varžybas turėjo nutraukti. 
„Esu labai laimingas dėl pergalės. Po gana ilgo laiko pagaliau jaučiu palengvėjimą,“ – sakė etapą laimėjęs Jari-Matti Latvala.
„Sąlygos buvo labai sudėtingos – šiandien lengvai galėjome ir nuo kelio nuvažiuoti. Man viskas sekėsi gerai. Labai gaila, kad Ottas (Tänakas) turėjo sustoti. Prieš paskiausiąjį etapą buvau pilnas vilčių ir šiek tiek nervinausi, nes norėjau, kad mums viskas pasisektų. Pelnyti komandinį pasaulio čempionato titulą yra fantastika. Aš tikrai didžiuojuosi visa komanda ir tuo, ką dėl jos padarė kiekvienas komandos narys. Visi sunkiai dirbo ir šį garbingą titulą laimėjo pelnytai!“

/

Žiūrėkite daugiau

Jūsų slapukų nustatymai

Siekdami geriau Jus aptarnauti, savo interneto svetainėje naudojame slapukus. Jei su tuo sutinkate, galite toliau naudotis interneto svetaine kaip įprastai. Kitu atveju išsiaiškinkite, kaip pakeisti slapukų nustatymus čia.

Patvirtinkite savo parinktis, pažymėdami žymimąjį laukelį, jei su jomis sutinkate, arba atšaukite žymėjimą, jei su jomis nesutinkate: