Penki stulbinantys nuotykiai su Toyota Land Cruiser

Patikimumu ir nepriekaištingu pravažumu išgarsėjęs Toyota Land Cruiser visureigis yra užkariavęs daugelio vairuotojų širdis. Trumpai apžvelgsime kelis įspūdingus pasiekimus, padėjusius šiam modeliui patekti į automobilių istorijos puslapius.

1. Sėkmingi metai Dakaro ralyje

Ralio fanams Dakaras siejasi su sunkiais išbandymais. Laimei, Land Cruiser mėgsta iššūkius. Dėl šios priežasties ypač patikimo visureigio dalyvavimo 15 dienų, 8500 kilometrų dykumų ralyje ilgametę istoriją puošia ne vienas laimėjimas.
1996 m. Dakaro ralyje dalyvavusi Araco komanda su dviem Land Cruiser visureigiais užėmė dvi aukščiausias pozicijas savo klasėje (nemodifikuotų dyzelinių modelių). Po 5 metų, 2001-aisiais, automobiliui švenčiant savo 50-ąjį jubiliejų, Araco komanda dar kartą pelnė čempionės titulą savo klasėje, taip pasveikindama šį visureigį sulaukus garbingo amžiaus.
2005 m. ralyje pirmąkart kaip Araco varžovė dalyvavo Land Cruiser Toyota Auto Body komanda. Tais pačiais metais pirmą kartą trys Auto Body komandos ekipažai su Land Cruiser visureigiais pelnė prizines vietas nemodifikuotų serijinių visureigių grupėje.
2014 m. du 200-osios serijos Land Cruiser visureigiai užėmė dvi aukščiausias vietas serijinių Dakaro ralio automobilių kategorijoje. Juno Mitsuhashi ir Alaino Guehennco pilotuojamas visureigis Nr. 345 laimėjo bendroje kategorijoje. Jiems įkandin sekė Nicolas Gibonas ir Akira Miura su visureigiu Nr. 344.

/
2. 7 metų trukmės kelionė aplink pasaulį

Sutuoktinių pora iš Šveicarijos – Paulas ir Brigitta Bohlen Jüni – 2006–2013 m. su savo 70-osios serijos Land Cruiser visureigiu leidosi į kelionę po pasaulį. Jie aplankė 63 šalis ir nuvažiavo apie 280 tūkst. km. Įpusėję savo kelionę, jie parašė laišką Toyota Europe: „Land Cruiser yra tinkamiausias automobilis keliaujant aplink pasaulį.“

/
/
3. Pasaulio rekordas: ilgiausiai trukusi visų laikų kelionė

Pasirodo, būta ištvermingesnio Land Cruiser visureigio už tą, su kuriuo keliavo Paulas ir Brigitta.
Emilis ir Liliana Schmidai beveik 30 metų be pertraukų praleido keliaudami po pasaulį ir pateko į Gineso rekordų knygą.
Nuo 1984 m. spalio 18 d. iki 2014 m. liepos 16 d. pora sukorė apie 693 tūkst. km – tuo pačiu 60-osios serijos Land Cruiser visureigiu. Jie aplankė 180 šalių ir teritorijų, neturėdami nuolatinės gyvenamosios vietos. Pora iš tiesų gyveno kelyje.

4. Ilgiausia kelionė iki mokyklos

2013 m. Grahamas ir Edas Durganai (tėvas ir sūnus) savo 100-osios serijos Land Cruiser nuvažiavo daugiau nei 19 tūkst. km. Savo žygį jie pradėjo nuo Littlewick Green miestelio Berkšyre ir baigė Kanadoje, pasiekdami McGill universitetą Monrealyje, kur Edui buvo pasiūlyta studijuoti politikos mokslus.
Per šią, kaip skelbiama, ilgiausią kelionę iki mokyklos pora aplankė 14 šalių (tarp jų Rusiją, Kazachstaną, Mongoliją ir Kiniją) ir 40 miestų. Po to, parsikėlę laivu, jie toliau keliavo per Jungtines Valstijas iki Kanados. Nors vyrams teko įveikti didelį atstumą, tačiau jie atsipirko tik viena nuleista padanga. Monrealį jie pasiekė 2013 m. rugpjūčio mėn.

/
5. Sąmoningumo ugdymas ir lėšos sužeistiems karo veteranams

Vairavimo Land Cruiser visureigiu maratono pertrauka tetruko vos metus 2014-aisiais tradicija buvo pratęsta.
Balandį buvęs jūrų pėstininkas Chrisas Shortas, jo bičiulis Domenicas Sengeris-Schenkas ir kino režisierius Laurence'as Cameronas įveikė apie 7400 km, keliaudami iš Afganistano į Gudvudo miestelį Vakarų Sasekse. Jų kelionės tikslas buvo surinkti lėšų Mission Motorsport lenktynėms. Tai labdaringa veikla, kuria siekiama padėti atsigauti ir reabilituotis demobilizuotiems kariams dalyvaujant automobilių lenktynėse. Chrisas savo kelionę baigė motociklu, o Sengeris-Schenkas – sėdėdamas už Land Cruiser vairo.
Trijų vyrų kompanija paskirties vietą pasiekė birželio 27 d. vidudienį. Jie kirto 17 šalių ir į Gudvudą atvyko vykstant Greičio festivaliui. Prie Toyota stendo Gudvude Chrisas ištarė šiuos žodžius: „Esu labai laimingas, be galo pavargęs ir iš tiesų noriu puodelio arbatos.“
Jis pridūrė: „Tiesą sakant, tai buvo sunku, labai sunku, bet tai yra tai, dėl ko verta būti.“
Komandai pavyko surinkti per 22 tūkst. svarų sterlingų.

/

Sužinokite daugiau apie Toyota patikimumą

Naujasis Toyota PROACE CITY ir PROACE CITY VERSO Naujasis Toyota PROACE CITY ir PROACE CITY VERSO Paruoštas Jūsų verslui. Originalūs Toyota aksesuarai Originalūs Toyota aksesuarai Su originaliais Toyota aksesuarais Jūsų Toyota automobilis taps dar dailesnis, individualesnis ir funkcionalesnis. Toyota siūlo platų visiems įvairių kartų modeliams skirtą aksesuarų asortimentą. Išsirinkite tinkamus aksesuarus savo Toyota automobiliui. Toyota savininko sritis Toyota savininko sritis Registruokitės Mano Toyota portale, tikrinkite žemėlapių naujinius bei atsisiųskite savininko vadovą. Neoriginalių ir Toyota originalių atsarginių dalių skirtumai Neoriginalių ir Toyota originalių atsarginių dalių skirtumai Neoriginalios atsarginės dalys gali vienodai atrodyti ir puikiai tikti, kaip ir originalios, tačiau negali prilygti joms savo kokybe. Dėl prastos konstrukcijos ir nekokybiškų medžiagų jos neatitinka reikalaujamų standartų. Mes esame įsipareigoję rūpintis Jūsų saugumu ir užtikrinti nepriekaištingą Jūsų automobilio veikimą, todėl rekomenduojame visuomet naudotis Toyota atstovybės paslaugomis ir rinktis originalias Toyota atsargines dalis.
Jūsų slapukų nustatymai

Siekdami geriau Jus aptarnauti, savo interneto svetainėje naudojame slapukus. Jei su tuo sutinkate, galite toliau naudotis interneto svetaine kaip įprastai. Kitu atveju išsiaiškinkite, kaip pakeisti slapukų nustatymus čia.

Patvirtinkite savo parinktis, pažymėdami žymimąjį laukelį, jei su jomis sutinkate, arba atšaukite žymėjimą, jei su jomis nesutinkate: