COROLLA

Toyota sportinių automobilių istorija (5 dalis)
Corolla AE 1986 Corolla AE 1986 Corolla AE 1986

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog Corolla – garsiausias Toyota šeimyninis automobilis ir pasaulyje perkamiausias modelis – iškrenta iš bendro Toyota specializuotų sportinių automobilių konteksto. Tačiau iš tiesų yra kitaip: Corolla istorijoje užfiksuoti keli didelio populiarumo susilaukę sportiniai Toyota modeliai.

Kitokia Corolla

Ryškiausia legenda neabejotinai yra Corolla (AE86) Levin modelis, pasirodęs devintojo dešimtmečio viduryje. Jis buvo populiarus visame pasaulyje – fanai iki šiol meiliai vadina automobilį AE86 arba Hachi-Roku. Išvertus iš japonų kalbos, reikštų „aštuoni–šeši“. Tai Toyota naudotas važiuoklės kodas. Tuo metu, kai jis pasirodė, kiti Corolla modeliai, kaip ir daugelis lengvųjų automobilių, perėjo prie priekinių varomųjų ratų sistemos, o puristinė priekyje montuojamo variklio ir galinių varomųjų ratų konfigūracija buvo palikta sportiniams kupė, tokiems kaip Levin.

/
/
/

AE86 buvo montuojamas dideles apsukas pasiekiantis charizmatiškas 1,6 l 124 AG variklis su dviem skirstomaisiais velenais virš cilindrų bloko (DOHC), suderintas su galinių varomųjų ratų sistema ir žema sėdėjimo padėtimi. Tai buvo tikra vairuotojo svajonė. Todėl AE86 greitai tapo rimtų lenktynių ir ralio profesionalų trokštamu smagiu, patikimu ir greitu galiniais ratais varomu automobiliu.

Dėl savo novatoriško vaidmens šonaslydžio (driftingo) lenktynėse ir pasirodymo filme AE86 užėmė reikšmingą vietą populiariojoje kultūroje. AE86, kurį dėl tobulai suderinto manevringumo ir valdymo pasirinko Japonijos lenktynių legenda Keiichi Tsuchiya, išliko šonaslydžio šou ir varžybų pagrindine siela. Tačiau bene garsiausias AE86 yra baltai juodas modelis, 1995 m. pasirodęs pagal klasikinius japoniškus manga komiksus sukurtame anime filme „Initial D“. Tai istorija apie apie Takumi Fujiwara, kuris dienomis dirba produktus pristatančiu vairuotoju, o naktimis virsta šonaslydžio lenktynių karaliumi. Jo pasirinktas automobilis, be abejo, buvo legendinis Corolla AE86 Levin modelis.

GTi metai

Devintojo dešimtmečio pabaigoje dėmesio centru tapo kitas sportinis Corolla modelis – Corolla GTi. Šiuo laikotarpiu išpopuliarėjo standartiniai šeimyniniai hečbekai, išsiskiriantys galingais varikliais, sportine pakaba ir agresyvia kėbulo stilistika. Corolla GTi pataikė tiesiai į dešimtuką.

/
/
/
/

Corolla GTi buvo komplektuojamas su 1587 cm3 130 DIN AG varikliu (labai panašiu į Corolla AE86 Levin galios agregatą) su dviem skirstomaisiais velenais virš cilindrų bloko ir vienataškio įpurškimo sistema. Todėl vairuotojai galėjo mėgautis dinamišku valdymu ir greita reakcija. Suderinus šiuos variklio privalumus su nedidele automobilio mase (1075 kg), buvo pasiektos tais laikais įspūdingos techninės charakteristikos: iki 100 km/h automobilis galėjo įsibėgėti per mažiau nei 9 sekundes, o maksimalus greitis siekė 200 km/h.

Dėl padidėjusios galios ir siekiant suteikti nepamirštamų vairavimo potyrių buvo atnaujinta pakaba ir pritaikyti visi keturi aušinamieji stabdžiai. Tiek išorės dizainas, išsiskiriantis sportiniu priekiniu buferiu ir galiniu aptaku, ryžtingą charakterį pabrėžiančiais slenksčiais bei gerai matomu GTi ženkleliu, tiek salono įranga, tokia kaip sportinės sėdynės su šoninėmis atramomis bei trijų stipinų vairas, akivaizdžiai bylojo, jog tai nėra paprasta Corolla versija.

Žiūrėkite daugiau

Celica – Toyota sportinių automobilių istorija Celica – Toyota sportinių automobilių istorija 1970 m. dienos šviesą išvydusiam Celica modeliui, kurio pavadinimas, išvertus iš ispanų kalbos, reiškia „dangiškas“ arba „dieviškas“, buvo lemta tapti žvaigžde. Celica leido patirti didesnį laisvės pojūtį prie vairo, išsiskyrė praktišku salonu ir sportiška bei prieinama komplektacija. GT86 – Toyota sportinių automobilių istorija GT86 – Toyota sportinių automobilių istorija GT86 pasirodymas 2011 m. sportinių automobilių aistruoliams ir automobilių puristams buvo ilgai laukta atgaiva širdžiai. Iš asortimento dingus MR2, Celica ir Supra, pastaruosius kelerius metus nebuvo automobilio, kuris patenkintų jų troškimus. Toyota GT86 buvo būtent tas automobilis, kurio jie taip nekantriai laukė. MR2 – Toyota sportinių automobilių istorija MR2 – Toyota sportinių automobilių istorija 1984 m. laidos MR2 istorija iš tiesų prasidėjo nuo 1976 m. dizaino projekto, kuriuo buvo užsimota sukurti smagų vairuoti ir ekonomišką automobilį – labai panašų į ankstesnįjį Sports 800. Bėgant metams, pradinis projektas išsirutuliojo į sportinį automobilį. Taip atsirado mažas dvivietis automobilis su centre įrengtu varikliu, kuris prisijungė prie didesnių savo brolių – Celica ir Supra. Supra – Toyota sportinių automobilių istorija Supra – Toyota sportinių automobilių istorija Iš lotyniško žodžio, reiškiančio „viršyti“ arba „virš“, kilęs Supra pavadinimas buvo ypač tinkamas bene garsiausiam Toyota sportiniam automobiliui.
MR2
Toyota sportinių automobilių istorija (6 dalis)