Toyota sportinių automobilių istorija

Daugiau nei 50 metų senumo tradicijos
trys raudoni automobiliai tekstas trys raudoni automobiliai

Nuo septintojo dešimtmečio Toyota nepaliaujamai stebino ir džiugino savo interpretacijomis apie tai, kas lemia sportinio automobilio patrauklumą, įkvepiančias jo važiavimo savybes ir vairavimo malonumą. Daugelis šių modelių pelnė legendos statusą. Pristatome šių garsių Toyota sportinių automobilių kolekciją.

Kukli pradžia

Niekas negalėjo numanyti, kad Sports 800 mažylis – pirmasis serijinis Toyota sportinis automobilis – turės tokios didelės įtakos Toyota ateičiai. Sports 800, dar vadinamo Yota-Hachi (sutrumpinta japoniška pavadinimo Toyota 8 forma), premjera įvyko 1962 m. Tokijo automobilių parodoje, kur jis buvo pristatytas kaip koncepcinės sportinės Toyota Publica versijos prototipas.

Sports 800 koncepcijos pagrindą sudarė lengva konstrukcija ir energingas 790 cm3 variklis su horizontaliai priešpriešiais išdėstytais cilindrais, varantis galinius ratus. Šis modelis pateisino kūrėjų, siekusių sukurti manevringą automobilį, suvartojantį ypač mažai degalų – tik 3,8 l/100 km, viziją. Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Tokijo automobilių parodoje pasirodė novatoriškas Sports 800 GT Hybrid, kuriame buvo įrengtas variklis su dujų turbina, varantis elektrinį variklį. Šis modelis parodė, kaip toli yra pažengusi Toyota, taikydama inovacijas hibridinių automobilių srityje.

Dėl savo patikimumo ir degalų ekonomijos Sports 800 buvo populiarus vietos automobilių sporto varžybose.1967 m. vykusiose 24 val. trukmės lenktynėse Fuji trasoje jis užėmė trečiąją vietą (finišuodamas paskui du Toyota 2000GT). Sports 800 atmintyje išliks ne tik kaip pirmasis Toyota serijinis, bet ir kaip tikriems vairavimo entuziastams skirtas sportinis automobilis.

/

Žiūrėkite daugiau

Celica – Toyota sportinių automobilių istorija Celica – Toyota sportinių automobilių istorija 1970 m. dienos šviesą išvydusiam Celica modeliui, kurio pavadinimas ispaniškai reiškia „dangiškas“ arba „dieviškas“, buvo lemta tapti žvaigžde. Celica leido patirti didesnį laisvės pojūtį už vairo, išsiskyrė praktišku salonu ir sportiška bei prieinama komplektacija. MR2 – Toyota sportinių automobilių istorija MR2 – Toyota sportinių automobilių istorija 1984 m. laidos MR2 istorija iš tiesų prasidėjo nuo 1976 m. dizaino projekto, kuriuo buvo užsimota sukurti smagų vairuoti ir ekonomišką automobilį – labai panašų į ankstesnįjį Sports 800. Bėgant metams, pradinis projektas išsirutuliojo į sportinį automobilį. Taip atsirado mažas dvivietis automobilis su centre įrengtu varikliu, kuris prisijungė prie didesnių savo brolių – Celica ir Supra. Supra – Toyota sportinių automobilių istorija Supra – Toyota sportinių automobilių istorija Iš lotyniško žodžio, reiškiančio „viršyti“ arba „virš“, kilęs Supra pavadinimas buvo ypač tinkamas bene garsiausiam Toyota sportiniam automobiliui. GR 86: istorija tęsiasi GR 86: istorija tęsiasi Jus sveikina trečiasis GR modelis. Naujesnis ir galingesnis GR 86 sukurtas legendinio „smagaus vairuoti“ pirmtako pagrindu. Jame suderintas rafinuotas stilius ir vairavimo malonumas.
2000GT
Toyota sportinių automobilių istorija (2 dalis)