1. Naujienos, istorijos ir įvykiai
  2. Prius world car design award
Spartusis pasirinkimas

Toyota Prius laimėjo apdovanojimą už geriausią pasaulyje 2024 m. automobilio dizainą

2024-04-08
Tarptautinėje Niujorko automobilių parodoje paskelbti „Pasaulio metų automobilio“ konkurso (World Car of the Year, WCOTY) nugalėtojai šešiose kategorijose. Apdovanojimas už geriausią 2024 m. dizainą (World Car Design of the Year) buvo skirtas naujosios kartos Toyota Prius modeliui. Finalininkų trejetuke jis aplenkė Ford Bronco ir Ferrari Purosangue automobilius.

„Mes grįžome prie braižymo lentos, kad pateiktume naują Prius viziją. Svarstėme, ar vėl sukurti vartotojišką modelį, dar panašesnį į taksi, ar kažką tokio, kas pavergtų širdis. Galiausiai nusprendėme sukurti tai, ką žmonės rinktųsi ne tik dėl racionalių sumetimų, bet ir dėl teikiamų emocijų. Mums garbė gauti apdovanojimą už geriausią dizainą. Naujasis Prius ne tik puikiai atrodo tiek iš išorės, tiek viduje, bet ir yra smagus vairuoti“, – pažymėjo Prius vyriausiasis inžinierius Yasushi Ueda.

Konkurso komisiją sudarė 100 pripažintų tarptautinių automobilių žurnalistų iš 29 šalių. Jiems transporto priemonių vertinimas – nuolatinė profesinio darbo dalis. Žiuri nariai slaptu balsavimu išrinko nugalėtojus, atsižvelgdami į savo patirtis vertinant kiekvieną konkurso reikalavimus atitinkantį automobilį. Balsavimo rezultatus skaičiavo audito bendrovė KPMG.

Visi atskirose kategorijose varžęsi automobiliai automatiškai pateko ir į „Pasaulio metų automobilio dizaino“ konkursą. Šiemet dėl dizaino apdovanojimo iš viso varžėsi septyniasdešimt naujų automobilių.