1. Naujienos, istorijos ir įvykiai
  2. Dakar rally 2024
Spartusis pasirinkimas

TOYOTA GAZOO Racing Baltijos šalys | DAKAR 2024

Vėl prasidėjo Dakaro ralis - vienas sudėtingiausių ir pavojingiausių dykumų ralių pasaulyje. 2024 m. Dakaras vyks sausio 5-19 d. ir jau penktą kartą sukvies geriausius pasaulio ištvermės lenktynininkus į Saudo Arabiją. Kartu su greičio ruožais dalyviams teks įveikti 8 000 kilometrų atstumą negailestingose dykumų vietovėse.

Laukia 1 prologas, 12 etapų, 14 lenktynių dienų ir daug naujų pokyčių. Vienas įdomiausių neabejotinai bus dviejų dienų "48h Chrono" iššūkis, be to, bus daug nežinomų ralio ruožų ir svarbių navigacijos taisyklių pakeitimų.

Ralio duetas Benedikas Vanagas ir Kuldaras Sikas vėl važiuos "Toyota GAZOO Racing Baltics" komandai priklausančiu "Toyota GR DKR Hilux" automobiliu, pažymėtu 223 numeriu.

Varžybų automobilis sulaukė daug patobulinimų, pavyzdžiui, pertvarkytas priekinis sparnas ir nauja vamzdinė rėmo konstrukcija. Galingame dviejų tonų Hilux automobilyje sumontuotas 540 litrų degalų bakas, skirtas ištvermės raliams ir ilgoms distancijoms. Su keleiviais ir pilnu baku automobilis gali sverti iki 2,7 tonos.

Pagrindinis dalyvavimo Dakare tikslas neapsiriboja tik sportu, adrenalinu ir pergalės troškimu. Neįkainojamos žinios ir patirtis, įgyta Dakare, leidžia kurti vis geresnius, tvirtesnius ir patvaresnius automobilius.