1. Gazoo racing
 2. World Rally Championship
Spartusis pasirinkimas

Siekiame aukštų rezultatų WRC

2021 ir 2022 metais paeiliui iškovojęs gamintojų, vairuotojų ir šturmanų čempionų titulus, sensacingasis hibridinis GR Yaris Rally1 toliau neša pasaulio ralio čempionato komandos TOYOTA GAZOO Racing vėliavą ir siekia laimėti sudėtingiausiuose pasaulio ralio ruožuose.

Vis geresnių automobilių kūrimas

„Iššūkis – kurti pergales skinančius automobilius ne tik mums, bet ir mūsų klientams. Paprašiau Norihiko Katsuta priimti šį iššūkį kitais metais, Japonijos ralio čempionate. Panašiai kaip ir praėjusiais metais, kai pradėjome varžytis Japonijos ralio čempionate su ralio automobiliu GR Yaris, iš pradžių kilo šiek tiek problemų, tačiau ketiname toliau tobulinti automobilį ir paversti jį „čempioninio lygio“. Akio Toyoda

GR YARIS RALLY1

Pagal naujausias Rally1 taisykles, įsigaliojusias 2022 metais, komanda paruošė GR YARIS Rally1 HYBRID, kuriame sumontuotas tas pats 1,6 litro darbinio tūrio turbokompresorinis variklis iš Yaris WRC su 3,9 kWh akumuliatoriumi ir motoro-generatoriaus bloku (MGU). Vairuotojams šie įrenginiai tiekia daugiau nei 500 AG. Automobilis pademonstravo konkurencingumą, padėdamas laimėti 7 iš 13 ralio lenktynių. Rovanperä iškovojo šešias iš šių pergalių ir yra pakeliui tapti jauniausiu WRC vairuotoju čempionu (jam – 22 metai). Be to, komanda apsigynė konstruktorių titulą ir pasiekė istorinį laimėjimą, pratęsusi WRC didžiausią techninę revoliuciją per visą kartą. 

 • Variklis

  GI4A (viena linija išdėstyti turbo kompresoriaus  4 cilindrai su tiesioginiu įpurškimu) bei hibridinis galios agregatas 
 • Didžiausia galia

  Daugiau nei 500 AG
 • Našumas

  Didžiausias greitis: 201 km/h (priklauso nuo santykio) 
 • Matmenys ir svoris

  Ilgis: 4 225 mm (su aerodinaminiu įtaisu)
  Plotis: 1 875 mm
  Aukštis: reguliuojamas
  Tarpvėžė: reguliuojama
  Ratų bazė: 2 630 mm
  Mažiausias svoris: 1 260 kg

Kur veda visi keliai…

Asfaltas
Posūkiai ir vingiai, klaidų neatleidžiantys keliai ir patvarios kietos padangos. Pažeminta pakaba būtina didelio greičio ruožams, pvz., WRC Rally Estonia.

Žvyras
Keliai su provėžomis ir akmenimis – įvairių mišinių padangos. Paaukštinta ir žvyrkeliams pritaikyta pakaba labai svarbi važiuojant karštu oru, pvz., Graikijos ir Meksikos raliuose. 

Sniegas
Užšalę keliai, sniego pusnys ir dygliuotos padangos. Šalčio sukaustytiems kelių ruožams, pvz., WRC Rally Sweden, būtina nestabiliems paviršiams pritaikyta pakaba.

 • GR SPORT modeliai

„Prieš dvejus metus paprašiau Jari-Matti vieno dalyko: suburti profesionalų komandą, kurioje atmosfera būtų kaip šeimoje. Vieną dieną turėjau galimybę pirmą kartą pabendrauti su komanda. Tuo laikotarpiu išties jutau, kad komanda, įskaitant mane patį, buvo kaip šeima. Nesvarbu, apie ką pradėdavome kalbėtis, visada baigdavome automobiliais. Jaučiu, kad esame „labiausiai automobilius mylinti šeima pasaulyje“, ko nerasiu niekur kitur“. Akio Toyoda

Pasitikite komandą

Vadovaujama labiausiai patyrusio lenktynininko WRC istorijoje Jari-Matti Latvalos, TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team 2023 m. kampanijoje dalyvaus keturių ekipažų komanda siekdama trečios iš eilės WRC trigubos karūnos po sėkmingo debiutinio 2022 metų  sezono su GR YARIS Rally1 HYBRID.
 • Akio Toyoda

  komandos įkūrėjas ir Toyota Motor Corporation prezidentas

 • Jari-Matti Latvala

  komandos vadovas

Automobilis Nr. 69
 • Vairuotojas: Kalle Rovanperä

  Valstybė: Suomija

  Karjeros pasiekimai: „WRC 2 Pro“ čempionas (2019), 5 vieta WRC (2020), 4 vieta WRC (2021), Pasaulio ralio čempionas, šešios pergalės (2022)

 • Šturmanas: Jonne Halttunen

  Valstybė: Suomija

  Karjeros pasiekimai: „WRC 2 Pro“ čempionas (2019), 5 vieta WRC (2020), 4 vieta WRC (2021), Pasaulio ralio čempionas, šešios pergalės (2022)

Automobilis Nr. 33
 • Vairuotojas: Elfyn Evans

  Valstybė: JK

  Karjeros pasiekimai: Pirmoji WRC pergalė – Britanijoje (2017 m.), WRC vicečempionas, dvi pergalės (2020 ir 2021 m. m.)

 • Šturmanas: Scott Martin

  Valstybė: JK

  Karjeros pasiekimai: Pirmasis WRC podiumas – Suomijoje (2016 m.), WRC vicečempionas, dvi pergalės (2020 ir 2021 m.)

Automobilis Nr. 17
 • Vairuotojas: Sébastien Ogier

  Valstybė: Prancūzija

  Karjeros pasiekimai: Šeši WRC čempiono titulai iš eilės (2013–2018), septintasis WRC vairuotojo čempiono titulas (2020), aštuntasis WRC vairuotojo čempiono titulas (2021)

 • Šturmanas: Vincent Landais

  Valstybė: Prancūzija

  Karjeros pasiekimai: 
  WRC 2 uzvarētājs, dvi pergalės (2019), 11 vieta WRC, geriausias rezultatas 4 vieta (2022)

Automobilis Nr. 18
 • Vairuotojas: Takamoto Katsuta

  Valstybė: Japonija

  Karjeros pasiekimai: 7 vieta WRC, vienas podiumas (2021), 5 vieta WRC, du podiumai (2022)

 • Šturmanas: Aaron Johnston

  Valstybė: Airija

  Karjeros pasiekimai: Pirmieji bandymai lenktyniauti pasaulio ralio automobiliu (2021), 5 vieta WRC, du podiumai (2022)

Sezono akcentai

Karščiausios TOYOTA GAZOO Racing naujienos iš kiekvieno WRC etapo.