Kodėl verta rinktis vandenilį?

Ateities degalai

Vandenilis gaminamas iš atsinaujinančių energijos šaltinių, su nuline anglies emisija. Pavertus jį elektra, iš duslintuvo išteka tik vanduo. Be to, jį lengva sandėliuoti ir transportuoti, taigi, galime maksimaliai išnaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Galiausiai vandenilio apstu visur, tai – lengvai pasiekiamas energijos šaltinis.

/
Jokios CO₂ emisijos Gaminant iš vandenilio elektrą, neišskiriama jokio anglies dioksido. Kai atskiriant vandenilį pasitelkiami atsinaujinantys energijos šaltiniai, viso proceso metu neskleidžiama jokios emisijos. Tai – ideali ekologiškos energijos forma, leidžianti mums visiems kvėpuoti šiek tiek lengviau.
/
Neribotas tiekimas Vandenilį galima išgauti iš įvairių medžiagų, įskaitant naftą, dujas, biodegalus, kanalizacijos dumblą ir vandenį. O mūsų planetoje apstu vandens. Taigi, vandenilis niekada nesibaigs, o tai reiškia energetinį saugumą visiems ir kiekvienam bei ramybę mūsų anūkams.
 
/
Lengva sandėliuoti ir transportuoti Elektrą gali būti sunku laikyti ir perduoti ilgais atstumais, tačiau, naudojant elektrą, vandenilį galima paprastai išgauti, sandėliuoti ir transportuoti. Šiuo metodu gerokai efektyviau išnaudojami atsinaujinantys vėjo ir saulės energijos šaltiniai, kurie dažnai priklauso nuo sezono ir vietos.
 
/
Vietinė gamyba – nauda kitai kartai Didžiulis vandenilio pranašumas – vietoje pagaminamos energetikos infrastruktūros kūrimas. Tai reiškia, kad šalys gali apsirūpinti energija be išorinių energijos tiekėjų pagalbos. Taigi, mūsų vaikai ir jų palikuonys galės mėgautis energetine sauga.
/

Dažnai užduodami klausimai

Kaip įpilti degalų? Ar tai paprasta?

Taip, procesas išties labai paprastas. Jis iš esmės nesiskiria nuo tradicinio automobilio bako papildymo degalais.

Kiek trunka degalų pylimas? Ar ilgai?

Ne, paprastai tai trunka 3–5 minutes! Tai iš esmės atitinka benzininio automobilio bako papildymo trukmę ir gerokai greičiau nei elektromobilio įkrovimas.

Ar vandenilinės transporto priemonės pasižymi panašia galia ir greitėjimu kaip benzininės?

Taip. Iš tikrųjų vandenilinės transporto priemonės daugeliu atveju greitėja dar sparčiau nei benzininės. Transporto priemonę varančiai energijai reikia sukti mažiau dalių.

Ar vandenilinės transporto priemonės saugios?

Vandenilis – itin saugūs degalai. Dujos saugomos orui nepralaidžiuose bakuose ir kraštutiniu nuotėkio atveju nesikaupia. Vandenilis yra lengvesnis už orą, taigi, lengvai išsisklaido atmosferoje.

Kokie vandenilio privalumai?

Vandenilis gaminamas iš atsinaujinančių energijos šaltinių, su nuline anglies emisija. Pavertus jį elektra, iš duslintuvo išteka tik vanduo. Be to, jį lengva sandėliuoti ir transportuoti, taigi, galime maksimaliai išnaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius.

Iš kur gaunamas vandenilis?

Vandenilis – labiausiai visatoje paplitęs elementas, taigi, jį galime išgauti iš įvairių medžiagų. Tarp tokių – nafta, dujos, biodegalai, kanalizacijos dumblas ir vanduo. Kadangi jo yra visur, jis niekada nesibaigs. Taip garantuojamas energetinis saugumas toli į ateitį.

Kur naudojamas vandenilis?

Vandenilis naudojamas ne tik Mirai, bet ir šakiniuose krautuvuose bei degalų elementų autobusuose. Be to, vandenilio degalų elementai gali tiekti energiją gamykloms, šaldo sandėlius ir šildo namus.

Kaip išgauname vandenilį?

Vandenilio yra beveik visur, jį galima išgauti keliais būdais. Vienas iš jų – elektrolizė, per vandenį leidžiant elektros srovę. Kitas – reformuojant garu (metanas jungiamas su aukštos temperatūros garu), o dujofikacijos metodu – iki aukštos temperatūros kaitinant organines medžiagas.

Žiūrėkite daugiau

Viršijame lūkesčius Viršijame lūkesčius Atraskite, kaip Toyota didina kelionių saugą ir malonumą kiekvienam. Nuo koncepcinių automobilių dirbtinio intelekto iki Toyota T-Mate saugos ir vairuotojo pagalbos sistemų. Įveikiame kliūtis Įveikiame kliūtis Atraskite Toyota mobilumo sprendimus. Nesvarbu, ar tai – žmonėms padedantys robotai, ar elektromobiliai neįgaliųjų vežimėliais judantiems asmenims: Toyota kuria pasaulį, kuriame judėti gali visi. Toyota vandenilio degalų elementų varomi elektromobiliai Toyota vandenilio degalų elementų varomi elektromobiliai Mūsų pirmieji rinkoje pasirodę vandenilio degalų elementų varomi elektromobiliai gali pakeisti vairavimo įpročius: į juos lengva įpilti degalų, nuvažiuojamas atstumas viršija 650 km ir iš duslintuvo teka tik vanduo. Elektrifikuota Toyota Elektrifikuota Toyota Mes didžiuojamės būdami elektrifikacijos lyderiais. Pasirinkę hibridines, įkraunamąsias hibridines ir vandenilines transporto priemones, galėsite mėgautis jums šiandien tinkama energijos rūšimi.